Петко Христов и Специя са аут от Купата на Италия след загуба с дузпи от елитния Сасуоло

петко христов специя аут купата италия загуба дузпи елитния сасуоло
22:53, 02.11.2023 (обновена)
Чете се за: 02:32 мин.

Българският футболист Петко Христов и неговият Специя отпаднаха от турнира за Купата на Италия след поражение с дузпи от елитния Сасуоло.

В редовното време и продълженията двата тима не успяха да си отбележат гол, а родният играч се появи на терена малко преди да изтече първия час игра на мястото на Ива Гелашвили.

Христов остана на игрището до края на редовното време и в хода на двете продължения, като в 107-ата минута си изкара жълт картон.

Иначе съставът на Специя можеше да стигне до успеха в края на срещата, но попадение на Рашид Коуда бе отменено след намеса на системата ВАР.

В крайна сметка крайният победител в сблъсъка трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи, а при изстрелите от бялата точка играчите на Сасуоло бяха безгрешни, докато за "белите" фаталния пропуск направи Лука Моро.

С успеха "неровердите" си осигуриха място в осминафиналите на турнира за Купата на Италия, където ги очаква сблъсък с друг елитен тим - Аталанта. Домакин на двубоя ще бъдат "бергамаските", а мачът ще се проведе в началото на календарната година.

Фрозиноне спечели с 2:1 като гост на Торино след продължения и преодоля втория кръг на турнира за Купата на Италия по футбол, а по-рано Специя отпадна с дузпи от Сасуоло с Петко Христов в състава си.

Бразилецът Рейниер Жезус Карвальо вкара решаващия гол за Фрозиноне в осмата минута на първото продължение и донесе успеха за отбора си. В редовното време Арион Ибрахимович даде преднина на Фрозиноне, а Давид Жима изравни за Торино.

В третия кръг Фрозиноне ще гостува на шампиона от първенството Наполи, като мачът е насрочен за 19 декември.

Сасуоло пък ще бъде гост на Аталанта на 2 януари.