Петко Христов игра едно полувреме при шампионатната загуба на Специя от Рома

08:13, 23.01.2023
Чете се за: 01:25 мин.
Рома Специя

Специя победи Рома с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Стефан Ел Шаарауи и Тами Ейбрахам се разписаха за победителите. Българският национал Петко Христов започна срещата като титуляр и бе заменен на почивката.

"Римските вълци" успяха да пречупят домакините на стадион "Алберто Рико" в 42-ата минута. Пауло Дибала проби в противниковото наказателно поле и подаде към Стефан Ел Шаарауи, който откри резултата.

На полувремето бранителят Петко Христов отстъпи мястото си на терена на Салваторе Еспозито.

Едва 3 минути и 36 секунди след подновяването на играта столичани удвоиха аванса си. Пауло Дибала изведе Тами Ейбрахам сам срещу вратаря. Англичанинът оформи крайния резултат с удар по земя.

Рома заема 4-ата позиция в класирането с актив от 37 точки. Специя се намира на 15-ото място в подреждането с 18 пункта.

Какво свърши 48-ото НС и кога са възможни предсрочните избори - коментар на доц. Наталия Киселова и Христо Панчугов
Пребитият в Охрид секретар на българския културен център Христиан Пендиков трябва да бъде опериран днес