Паднаха въпросителните в долната половина на таблицата в Пъра лига

22:43, 25.05.2024
Локомотив София Пирин Благоевград
Снимка: Startphoto.bg

Пирин Благеовград е големият губещ в Първа лига, след загубата от Локомотив София с 0:1 тимът изпадна директно във Втора лига.

Валентин Николов отбеляза победното попадение за "железничарите" през второто полувреме, а "орлетата" завършиха срещата с човек по-малко, след като Христо Попадийн бе изгонен след втори жълт картон.

Пирин Благоевград завърши на предпоследната 15-а позиция в класирането с актив от 32 точки. Локомотив София зае 12-ото място в подреждането с 39 пункта.

Хебър се спаси, след като направи обрат срещу Етър и победи с 3:1 след почивката.

Мартин Моран даде аванс на "болярите" в добавеното време на първата част, но пазарджиклии се поздравиха с трите точки след голове на Жоао Сеско, Шейк Диаманка и резервата Атанас Кабов.

Хебър е 13-и с 34 точки, а Етър остана на последното 16-о място със 17 пункта.

Тимът на Ботев Враца победи Берое с 1:0 у дома и ще играе бараж за оставане с елита срещу Марек Дупница на 30 май.

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели абсолютна европейска титла