Пирин победи Царско село в битката на дъното

Пирин
Снимка: БГНЕС, архив
16:11, 31.10.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Пирин победи Царско село с 2:1 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Двубоят от футболния шампионат на България се игра на стадион „Христо Ботев“.

И двата отбора се намират в долната половина на таблицата, затова точките от мача бяха от голямо значение, а те останаха в Благоевград.

"Орлетата" започнаха срещата много добре. Още в първата си атака Мохамед Брахими пусна към Преслав Йорданов, който прати топката в напречната греда.

В 15-ата минута обаче домакините поведоха за 1:0. Христо Попадийн асистира на Преслав Йорданов, който с удар по земя изведе своите напред.

В 26-ата минута Петър Занев увеличи преднината на Пирин за 2:0.

Още преди почивката обаче Царско село върна един гол. Мартин Кавдански стреля, но Ник Хенгелман спаси, точен при добавката за 1:2 беше Милчо Ангелов.

Пирин записа трета победа в шампионата за 11 точки на 10-ата позиция, докато Царско село остава на дъното с 9 пункта.