Десетки вярващи изпълниха митрополитския храм "Св. Марина" в Пловдив, за да присъстват на Рождественската служба.
Архиерейската света литургия оглави Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай. Пред събралите си миряни владиката напомни библейското чудо, че Бог се е родил не с блясък и царски почести, а тихо, смирено и с радостното изумление на витлеемските пастири.
"Бог се роди и стана човек, за да засвидетелства безкрайната си обич и любов към хората", подчерта митрополит Николай.
Автор и снимки: Николай Райшинов


Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра