Последните 10 години са най-благодатните за българската православна църква заради подкрепата на държавата. Това стана ясно от словото на Пловдивския митрополит Николай, което той произнесе в катедралния храм "Успение Богородично".
Митрополит Николай благодари на премиера Бойко Борисов,че въпреки натиска, не е затворил храмовете на Великден.
Пловдивски митрополит Николай: През последните 10 години в лицето на трите правителства на Бойко Борисов ние получихме светско ръководство, което видимо разбира, че Православната църква е носеща колона на държавата и се отнася към църквата в съответствие с това разбиране.
Автор: Таня Матева
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата