Победи за баскетболните национали до 18 и 16 години, загуба за момичетата

Български национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
10:29, 15.07.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Българският национален отбор по баскетбол за юноши до 18-годишна възраст записа нова победа в подготовката си за европейското първенство в Португалия. Тимът ни се наложи над Чехия с 80:71 във втория си мач от приятелския турнир в Турция.

Станислав Хинков бе най-резултатен за успеха с 20 точки, Александър Гавалюгов реализира 19. Деян Колев се отчете с 14 точки, а Момчил Кадиев добави 11.

В събота, 15 юли, националите ще играят срещу домакините от Турция.

Националният отбор за момчета до 16-годишна възраст надигра Португалия в първа контрола между двата тима в Ботевград. "Лъвчетата" спечелиха с 91:81, след като отстъпиха първата четвърт.

До почивката момчетата, водени в този мач от Янко Янков и Тодор Тодоров, наваксаха и след това не погледнаха назад.

19 точки наниза Ивайло Скрински. 11 добави Владислав Станев, а 10 – капитанът Даниел Хинков. Всички български момчета в групата за мача получиха игрово време и се разписаха.

В събота, 15 юли, двата тима ще се срещнат пак.

Първа контрола в подготовката си изигра и националният отбор за момичета до 16-годишна възраст. Тимът, воден от Силвия Пеева игра срещу Португалия във Вършец и отстъпи с 38:69.

Треньорският щаб даде игрови шанс на всички 16 момичета, които се готвят за европейското първенство.

С най-много – 8 точки, се отличи Елена Георгиева.

Двата тима ще играят пак в събота, 15 юли. Старши треньор на португалките е бившата българска националка Марияна Костуркова.