Победи за Локомотив София и Арда в контролите

локомотив софия осигури оставане елита минимална победа пирин благоевград
20:18, 18.06.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Локомотив София победи Литекс с 4:2 в контрола, играна в на стадиона в столичния квартал "Надежда". Това бе първи мач за новия старши треньор на "железничари" Станислав Генчев.

Домакините стигнаха до гол още в 3-ата минута. Иван Иванов си отбеляза автогол, в опит да върне топката на вратаря Марин Орлинов.

В 19-ата минута Илиян Капитанов изравни от дузпа. Литевкс стигна до пълен обрат с попадение от далечно разстояние на Евгени Игнатов в 42-ата минута.

След почивката столичаните възобновиха равенството с гол от 11-метров наказателен удар на резервата Димитър Митков.

"Червено-черните" си върнаха преднината в сблъсъка в 54-ата минута, след като удар на Християн Чипев се отби в противников футболист и прехвърли стража на "оранжевите".

Франса оформи крайния резултат в 67-ата минута.

Арда Кърджали също записа победа в приятелски двубой днес. Кърджалии надвиха Созопол с 3:0 на стадион "Арена Арда".

Две попадения отбеляза Милен Стоев в 58-ата и 65-ата, а веднъж точен бе Слав Петков в 77-ата минута.

Отборът заминава в понеделник за Боровец, където ще се проведе втората част от лятната подготовка. Там възпитаниците на Александър Тунчев ще изиграят три контроли - срещу Септември на 22 юни, Славия на 27 юни и срещу Витоша Бистрица на 29 юни.

Европейско злато за гимнастичките на България в отборната надпревара
Мария Жоао Пиреш - една от най-добрите изпълнителки на клавирните творби на Моцарт, гостува в София