Победи за Тейлър Фриц и Андрей Рубльов на тенис турнира във Виена

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
10:12, 25.10.2022
Тейлър Фриц

Поставеният под номер 4 Тейлър Фриц се класира за втория кръг на тенис турнира в зала във Виена (Австрия) с награден фонд 2 489 935 евро.

Американецът успя да победи Йошихито Нишиока (Япония) с 6:7(4), 7:6(7) 6:3 за 2.45 часа.

Нишиока взе първия сет с тайбрек, но Фриц изравни резултата, след като спечели последните две точки в тайбрека на втората част. Той изоставаше в решаващия трети сет с 1:3 но взе последните пет гейма в мача, за да продължи.

Успехът повиши шансовете на осмия в световната ранглиста Фриц да стигне до финалите на АТП. Той изостава от седмия Феликс Оже-Алиасиме с 315 точки в борбата за място на турнира в Торино.

Шестият в света и трети поставен в основната схема на турнира в австрийската столица Андрей Рубльов от Русия победи Диего Шварцман с 6:4, 6:1. Той ще играе с победителя от мача между Григор Димитров и Тиаго Монтейро. Двубоят е днес от 15.00 ч.

Хърватинът Борна Чорич елиминира квалификанта Куентин Алис от Франция с 3:6, 7:5, 6:3. Алис отстрани българина Адриан Андреев на турнира в Орлеан в началото на септември.

Руснакът Карен Хачанов надделя над американеца Джефри Джон Уолф със 7:6(4), 7:5.