Победно начало за България на европейското по кикбокс за младежи

13:09, 16.11.2020
Чете се за: 00:30 мин.
Други спортове
победно начало българия европейското кикбокс младежи

Българинът Емирджан Мехмед потегли с убедителен успех на европейското първенство по бокс за юноши и девойки до 18 години в черногорския град Будва.

В първия кръг в категория до 69 килограма Мехмед спечели с пълно съдийско единодушие двубоя си с латвиеца Томс Лимбенс, като и петимата съдии край ринга дадоха резултат от 30:27 в полза на българския представител.

Във втория кръг на европейското първенство на 18 ноември (сряда) Емирджан ще боксира срещу испанеца Серхио Мартинес, който надигра с 3:2 съдийски гласа поляка Матеуш Урбан.

При нова победа българинът ще се класира за полуфиналите, което ще му донесе и минимум бронзово отличие от шампионата на Стария континент.

Междувременно България вече си гарантира поне два медала от европейското, след като жребият прати Ясен Радев (кат. до 52 кг) и Тала Хабас (54) директно във фазата на полуфиналите.

В шампионата в Будва участие ще вземат общо 175 състезатели (113 юноши и 62 девойки) от 22 страни.