Победно начало за Данийл Медведев в Акапулко

победно начало данийл медведев акапулко
21:34, 23.02.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Руският тенисист Данийл Медведев, който се бори да измести Новак Джокович от лидерската позиция в ранглистата, започна с победа участието си на турнира от сериите "ATP 500" в Акапулко.

Световният №2 премина сравнително леко през първото препятствие в мексиканския град, надигравайки в два сета с 6:3, 6:4 Беноа Пер от Франция.

Единственият по-труден момент в мача за Медведев бе в средата на втория сет, когато загуби сервиса си, а в последствие Пер поведе с 4:2 гейма. Все пак финалистът от тазгодишното издание на Откритото първенство на Австралия върна два пробива в осмия и десетия гейм, за да стигне до крайния успех.

За място в осминафиналите на турнира, Медведев ще се изправи срещу испанеца Пабло Андухар, като срещата е предвидена за ранните зори в четвъртък, 24 февруари.

Откриха още едно тяло в опожарения ферибот от Йонийско море
"Денят започва" на 24 февруари: За цената на живота, инфлацията и доходите на българите