Победно начало за сестри Стоеви в Дания

победно начало сестри стоеви дания
17:24, 19.10.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Двукратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева стартираха с победа на турнира от сериите "Супер 1000" в Одензе (Дания) с награден фонд 850 хиляди долара.

Сестрите, които са поставени под номер 7 в схемата, надделяха в първия кръг над Джули Фине-Ипсен и Маи Суров от Дания със 17:21, 21:14, 21:18 за 53 минути.

В първия гейм след 17:17 датчанките взеха четири поредни точки и поведоха в резултата. Във втората част се игра равностойно до 11:11, след което българките доминираха и изравниха. В третия гейм след 12:12 сестрите поведоха и след 21:18 затвориха мача.

Следващите съпернички на Стефани Стоева и Габриела Стоева са китайките Дун Пин Хуан и Юй Чжън. Мачът е на 21 октомври.