Победоносен старт за Борислава Христова и Жирона в Испания

Българката и нейните съотборнички спечелиха драматично през новия сезон

от Веселин Михайлов
12:12, 06.10.2024
борислава христова всички жирона
Снимка: Gus Carrasco

Борислава Христова дебютира официално с екипа на Жирона. Българката и нейните съотборнички стартираха новия сезон в женската Лига Ендеса с позитивен резултат. Баскетболистките на Роберто Игнес оцеляха при визитата си на Седис след 80:77 в мач от първия кръг.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spar Girona (@unigirona)

Гостите демонстрираха повече аргументи през първото полувреме и двуцифрената разлика не закъсня, за да се изстрелят на голямата почивка при 43:30. Домакините не останаха длъжни и при подновяването на играта обратът бе факт, повеждайки с точка след 30 минути игра. Във финалната десетка драмата бе на дневен ред, но в края участникът в Еврокъп измъкнаха успеха.

Христова започна в стартовата петица, но не успя да покаже на какво е способна при официалния си дебют. Българската националка бе ограничена в нападение. Крилото завърши със скромните 4 точки, 2 асистенции и 1 открадната топка за 18 игрови минути. При стрелбата си тя бе 0/1 от близко разстояние, 1/2 от далечна дистанция и 1/2 от наказателната линия.

Клоуи Биби завърши с 20 точки, 5 борби и 4 тройки от нейните съотборнички. Мая Колдуел приключи с 19 и 7 овладени под двата ринга топки.

На 13 октомври (неделя) Христова и компания ще приемат Ферол.