Спецакция на ДАНС, МВР и Прокуратурата в Басейновата дирекция в Пловдив. По непотвърдена информация има петима арестувани. Разследването е за корупция, а от сградата на институцията бяха изнесени документи. Това е втора акция в рамките на една седмица в Басейновата дирекция.
Сградата на Басейнова дирекция - Пловдив отново е под обсада. До момента от вътре полицаи изведоха четирима души. Те ще бъдат разпитани в сградата на полицията.
По непотвърдена информация сред тях е и бивш директор на РИОСВ-Пловдив Ивайло Йотков. В момента той е директор на отдел Планове и разрешителни.
В сградата се извършват претърсвания и изземвания. Достъпът до отделите е спрян.
От полицията в Пловдив отказват коментар, но говорителят на главния прокурор Сийка Милева съобщи, че разследването не е свързано с производството срещу директорката на звеното Цветелина Кънева, а е ново различно досъдебно производство, образувано срещу служители на Басейнова дирекция. Срещу тях все още няма повдигнати обвинения, уточни Сийка Милева.
В началото на седмицата по подозрения в длъжностно престъпление, свързано с незаконни сондажи в захарния комбинат на Пловдив, свързан с бизнесмена Ветко Арабаджиев, бе арестувана директорката на Басейнова дирекция Цветелина Кънева.
Днес в следобедните часове Окръжния съд ще разгледа искането на прокуратурата за отстраняване от длъжност на Кръстева. Междувременно по непотвърдена информация късно снощи Кънева е била освободена от ареста срещу парична гаранция, но днес отново е извикана за разпити.
Говорителят на главния прокурор Сийка Милева заяви, че наблюдаващия прокурор от Окръжна прокуратура - Пловдив може да прецени да приобщи делото срещу Кънева към новообразуваното производство на Специализираната прокуратура.
Няма военна заплаха за България, поради което не е необходимо да се предприемат допълнителни мерки извън обичайно, каза Йордан Божилов
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Иран предупреди Румъния, че ще реагира, ако се разреши на САЩ да използват румънски бази за операции в Близкия изток