Призивът към протестиращите е да се разграничават от хора с явно намерение за нарушаване на реда
От СДВР ще бъдат предприети необходимите мерки с достатъчен ресурс от полицейски служители за обезпечаване на протестните действия, както и за контрол и регулиране на пътното движение в района, в който те ще се провеждат, съобщи старши инспектор Иван Георгиев от отдел „Охранителна полиция” при СДВР. Той уточни, че в Столичната община е подадено официално заявление за планираните действия в района на пл. „Независимост”.
„Уважаваме правото на протест и призоваваме към опазване на реда и разграничаване на участниците от хора с явно намерение за нарушаване на обществения ред с оглед нормалното протичане, без ескалация на напрежението”, допълни той.
Старши инспектор Георгиев апелира при евентуални такива ситуации да бъде търсено съдействие от органите на МВР.
Пътна полиция също ще предприеме мерки в утрешния ден за безпрепятственото придвижване на хора и автомобили. „На всички възлови места ще бъдат разположени пътни полицаи, които ще се грижат за реда и спокойствието. Екипи ще има и на входно-изходните артерии на София”, посочи главен инспектор Стоимен Славев от отдел „Пътна полиция” - СДВР.
Той призова хората да запазят спокойствие, да спазват указанията на служителите на реда и да бъдат търпеливи.
Измама с европейски средства: 8 души са получавали субсидии за декларирани пасища
Задържаха у нас организатор на международна мрежа за наркотрафик към Украйна и ЕС
Силна международна реакция след скандал между италиански и български младежи в Банско
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски