Полша е първият финалист във волейболната Лига на нациите при мъжете

полша първият финалист волейболната лига нациите мъжете
Снимка: БНТ
21:41, 22.07.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Полша е първият финалист във волейболната Лига на нациите при мъжете, като в Данск разгроми Япония с 3:1 гейма. Въпреки загубата, японците записаха историческо класиране между първите четири отбора в турнира, а поляците са на четвърти пореден финал.

След равностойно начало японците взеха преднина в средата на гейма, която не изпуснаха до края, за да спечелят с 25:19 за ужас на препълнените трибуни в Данск.

Влизането на кубинеца Вилфредо Леон внесе свежест в играта на домакините, които натрупаха разлика още в началото на втората част, но допуснаха да бъдат настигнати в средата и се стигна до 18:18. След сериозна битка в края, Полша изравни резултата след 28:26.

Дотук стигнаха силите на азиатците, защото след 25:17 и 25:21, Полша стигна до четвърти пореден финал.

По-късно днес САЩ и Италия ще определят съперника на „Дружина полска“.