Поражение за Кузманов още в първия кръг в Швейцария

димитър кузманов обърна руснак старта чалънджър босна
Снимка: БФ Тенис
20:34, 20.09.2021

Тенисистът Димитър Кузманов загуби от Тобиас Камке с 4:6; 6:7(0) на турнира от сериите “Чаланджър” на твърда настилка в зала в швейцарския град Бийл. Българинът инкасира поражение след 1 час и 48 минути игра.

През първия сет тенисистите трудно затвърждаваха сервис геймовете си и се стигна до 5 пробива. Кузманов допусна пробив в първия гейм и изостана с 0:2 гейма, но се мобилизира и изравни за 4:4. Германецът обаче отново проби втората ракета на България и затвърди пробива си, за да запише първия сет на своя сметка.

Както в първия сет, така и във втория пловдивчанинът отново допусна пробив, но изравни за 2:2 гейма. След безгрешни отигравания и на двамата играчи се стигна до тайбрек. Там бившият № 64 в световната ранглиста бе безпощаден и не даде нито точка на родния състезател.

Утре българинът излиза в мач на двойки от 14.30 часа. Той ще си партнира с хърватина Борна Гойо. Техни опоненти са Пиер Юг Ербер и Леандро Риеди.