Поредна година за българската художествена гимнастика, изпълнена с медали (ВИДЕО)

Равносметката за българската художествена гимнастика през 2023 г. е 16 медала от световното и европейското първенство

ансамбълът българия завърши седмо финала ленти топки световното първенство художествена гимнастика
14:18, 17.12.2023
Чете се за: 01:00 мин.

Равносметката за българската художествена гимнастика през 2023 г. е 16 медала от световно и европейско първенство.

На континенталния шампионат в Баку гимнастичките спечелиха рекордните 13 медала и отборна титла заедно с ансамбъл девойки. След 33-годишно прекъсване ансамбълът донесе абсолютна европейска титла. 29 години по-късно страната ни има и абсолютна европейска шампионка в лицето на Боряна Калейн.

България ликува в отборната надпревара и на световното първенство във Валенсия, след 30-годишно чакане.