11:42, 29.12.2020
Чете се за: 00:50 мин.
Баскетбол
портланд нанесе второ поражение шмапиона лейкърс

Отборът на Портланд Трейлблейзърс надигра шампионите от ЛА Лейкърс със 115:107 като гост в мач от новия сезон на НБА.

В “Стейпълс Сентър Арина” в Лос Анджелис двата тима изиграха равностойна среща, в която си поделиха по две части, но настойчивостта на играчите на Портланд се оказа решаваща във важните моменти и им помогна да триумфират.

ЛеБрон Джеймс и компания започнаха по-уверено и си осигуриха аванса от 8 точки в края на първата част, но Блейзърс доминираха във втората четвъртина и в край на сметка почивката дойде при лек аванс за тях.

"Езерняците" все пак обърнаха развоя на срещата в третата четвърт, за да влязат в решителната част с точка преднина. Те обаче не съумяха да запазят този си аванс и в край на сметка инкасираха второ поражение през кампанията.

Над всички за победителите беше Деймиън Лилард с 31 точки, от които 20 след почивката. Си Джей Маккълъм добави 20 точки и 11 асистенции, а Гари Трент-джуниър се включи силно от пейката, отбелязвайки 28 точки.

За Лейкърс ЛеБрон записа 29 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Денис Шрьодер добави 24 пункта.

В друг мач от тази нощ Денвър Нъгетс победи Хюстън Рокетс със 124:111 след страхотен мач на Никола Йокич – 19 точки, 18 асистенции и 12 борби.

За "ракетите" Джеймс Хардън реализира 34 точки, но въпреки това те инкасираха втора поредна загуба от началото на сезона.