Порто спечели Купата на Португалия и оформи дубъл

Пепе Порто
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:13, 23.05.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Отборът на Порто спечели Купата на Португалия, след като победи Тондела с 3:1 във финала на турнира, игран в Оейраш. За Тондела това бе първи финал за Купата в историята на клуба, но тимът не успя да се противопостави на именития си съперник.

Мехди Тареми даде преднина на "драконите" от дузпа в 21-ата минута, а малко след почивката Витиня удвои аванса на Порто за 2:0. Нето Боргес върна един гол за Тондела в 73-ата минута, но веднага след това Тареми сложи точка на спора с втория си гол в двубоя за 3:1.

По този начин играчите на Серджио Консейсао оформиха домашен дубъл с титлата и Купата на страната, като Порто вече има 19 успеха за Купата, един повече от Спортинг Лисабон.

София готви най-масовото изпълнение на „Върви, народе възродени“ по повод 130 години от създаването на химна
Вандалски акт: Съсипаха новите цветни градини на Казанлък (СНИМКИ)