Порто стана шампион на Португалия за 28-и път

порто стана шампион португалия път
17:25, 06.05.2018
Чете се за: 00:29 мин.
Европейски футбол

Порто спечели португалската титла в първия си сезон под ръководството на треньора Сержио Консейсао, след като Спортинг (Лисабон) и Бенфика завършиха наравно 0:0 и загубиха вкупом шансове да настигнат "драконите". Те изостават с по четири точки кръг преди края, което означава, че Порто прекрати серията на Бенфика от четири поредни титли.

Халфът Рафа Силва удари на два пъти напречната греда през първото полувреме и "орлите" доминираха почти изцяло, но така и не успяха да вкарат и да останат в битката за титлата още седмица. Самият мач пък беше прекратен за около три минути, след като фенове на "Алваладе" засипаха терена с факли.

Порто, който посреща Фейрензе в неделя, има 82 точки от 32 мача, а Бенфика и Спортинг са с по 78 след 33 кръга. Това е 28-а шампионска титла за "драконите" в историята им и първа от 2013 година насам.

Още Европейски футбол

Варан напуска Манчестър Юнайтед през лятото
16:17, 27.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Драмата за медийните права в Германия продължава, клубовете ще получат по-малко приходи от планираното
15:40, 27.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Георги Миланов се отличи с асистенция при равенство срещу Волунтари в румънската Суперлига
11:24, 27.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Карло Анчелоти: Няма съмнение, че Арда Гюлер ще остане тук през следващата година
10:57, 27.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.