Португалия победи драматично Хърватия в "Лигата на Нациите"

10:42, 18.11.2020
Чете се за: 00:50 мин.
португалия победи драматично хърватия лигата нациите

"Мореплавателите" на Фернандо Сантош спечелиха с 3:2 при гостуването си в Сплит, след като Рубен Диас отбеляза гол в последната минута.

Двубоят нямаше значение за гостите, но за "ватерните" залогът беше оставане в най-горното ниво на Лигата на Нациите.

В край на сметка, след мачовете снощи Хърватия запази елитния си статут за сметка на шведите, които през следващата кампания ще се подвизават в Лига В.

Двубоят в Сплит започна позитивно за домакините, които откриха резултата в 29-та минута чрез Матео Ковачич.

В 51-та минута обаче хърватите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Марко Рог.

Минута по-късно неприятностите за "ватерните" продължиха, след като Рубен Диас изравни резултата, а след точно час игра и пълният обрат стана факт, благодарение на Жоао Феликс, чийто гол изведе гостите напред.

"Шахматистите" обаче реагираха светкавично и отново възстановиха паритета в резултата след второто попадение в мача на Матео Ковачич.

Така се стигна до 90-та минута, когато след центриране от ъглов удар вратарят на домакините Доминик Ливакович направи непростима грешка, изпускайки топката. Рубен Диас беше на правилното място, за да накаже тази му неточност и да осигури победата на своя тим.

По този начин крайното подреждане в тази група изглежда по следния начин: Франция е на първо място и следващото лято ще играе във финалите на турнира. Португалците останаха втори, а Хърватия изпревари Швеция, заради по-добрата си голова разлика, за да запази мястото си в Лига А.