Последният Елче надви Атлетико Мадрид, Барселона предвкусва титлата

19:10, 14.05.2023
Чете се за: 02:07 мин.
алваро мората донесе три точки атлетико мадрид гостуването жирона

Елче победи Атлетико Мадрид с минималното 1:о в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Фидел отбеляза победното попадение.

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид са единствените отбори, които все още имат математически шанс да спечелят титлата. Загубата на столичани доближава каталунците до отличието. Ако Барселона победи Еспаньол в срещата от 22:00 часа, възпитаниците на Шави Ернандес ще бъдат провъзгласени като шампиони.

Преди срещата Атлетико Мадрид бе единственият отбор с пет поредни победи като гост на Елче в историята на шампионата. Хосе Мария Хименес пък записа своя мач №200 в испанския елит, превръщайки се в 8-ия чуждестранен футболист с подобно постижения и втория уругваец с поне 200 шампионатни мача за "червено-белите" след Диего Годин (277).

Домакините поведоха в резултата на стадион "Мануел Мартинез Валеро" в Елче в 41-ата минута. В опит да изчисти топката вратарят на "дюшекчиите" Иво Гърбич боксира топката в краката на Фидел. Полузащитникът изпрати кълбото в опразнената врата за 1:0.

След почивката футболистите на Диего Симоне така и създадоха чисти положения пред противниковата врата.

Атлетико Мадрид остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 69 точки. Елче заема последното 20-о място в подреждането с 19 пункта.

В друг шампионатен мач, игран по-рано днес, Валенсия победи Селта Виго с 2:1.