Увеличение на часовете по природни науки, математика и по български език и литература в гимназиален етап.
Това предвиждат готвените промени в учебните планове, които бяха обсъдени на среща между министъра на образованието Красимир Вълчев с директори на училища в Смолян.
"Голямото ни отстъпление в системата в последните десетилетия е точно в математиката и природните науки. Имаме отстъпление и в часовете, и в учебния план, имаме най-лоши резултати по математика и природни науки. Резултатите ни по български език и литература не са толкова лоши, ако ги погледете като цяло. Списък от мерки и политики сме предприели", коментира Вълчев.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра