Познат на Лудогорец рефер от Естония ще свири домакинстовото на "орлите" на ХИК в Лига Европа

познат лудогорец рефер естония свири домакинстовото орлите хик лига европа
17:16, 11.10.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Естонският съдия Кристо Тохвер ще ръководи мача между Лудогорец и ХИК Хелзинки от група С на Лига Европа в четвъртък, 12 октомври, от 22.00 часа българско време на стадион "Хювефарма Арена" в Разград.

Негови асистенти ще бъдат сънародниците му Силвер Коив и Стен Клаасен, а за четвърти рефер е Марти Пук. ВАР съдия ще бъде италианецът Лука Пайрето, а негов помощник ще бъде сънародникът му Даниеле Довери.

41-годишният Кристо Тохвер вече е свирил мачове на българския шампион, като през миналия сезон той бе главен съдия при домакинската загуба на "орлите" от Брага с 0:1.

На 15 август 2019 г. той ръководи и победата на Лудогорец над Дю Ню Сейнтс с 4:0 като гост в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

В класирането в група С на втория по сила европейски клубен турнир "орлите" заемат второто място с актив от 4 точки, на пункт пред третия Рома.

Миналата седмицата Лудогорец завърши наравно 1:1 с ХИК в столицата на Финландия и утре трябва задължително да победи, за да съхрани шаносове за класиране към елиминационната фаза на Лига Еропа напролет.

Над 200 души се включиха в традиционното изкачване на най-високата сграда в Пазарджик
Спецслужбите: Взривеният на Кримския мост камион никога не е бил на територията на България