"Ако Северна Македония иска да продължи своя път към Европейския съюз, нейното ново правителство трябва да изпълни поетите международни ангажименти". Това се казва в позиция на "Продължаваме промяната - Демократична България".
ПП-ДБ заявяват, че няма да подкрепят никакво предоговаряне на френското предложение и отпадане на условието Скопие да включи българите като държавотворен народ в Конституцията си.
"Френското предложение беше прието от 27-те страни-членки на ЕС и бе гласувано в българския и в македонския парламент съответно на 24 юни и 16 юли 2022 г. Управляващите в Скопие трябва да осъзнаят, че европейският им път минава през зачитане на правата на хората с българско самосъзнание в Северна Македония", пишат от ПП-ДБ.
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Президентът Йотова обсъди с български евродепутати позицията ни за Северна Македония
Премиерът Андрей Гюров: Щабът следи за непазарно поведение заради кризата в Близкия изток
Всеки ден постъпват сигнали за нарушения, каза служебният социален министър Хасан Адемов
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Семейството на спасеното дете в Ямбол живеело без ток и вода – случаят поставя под съмнение контрола на институциите