Държавният глава Румен Радев проведе среща днес в президентската институция с народния представител от украинския парламент и председател на Асоциацията на българите в Украйна Антон Киссе.
В рамките на срещата президентът Радев постави редица въпроси за състоянието и предизвикателствата пред сънародниците ни в Украйна в условията на продължаваща вече над 3 години война. Румен Радев потвърди готовността на България да продължи да подкрепя сънародниците ни зад граница и подчерта необходимостта от промени в Закона за българското гражданство, които да улеснят засилването на връзките на България с представителите на големите български общности в чужбина.
Антон Киссе изрази от своя страна желанието на българите в Украйна да продължат да съхраняват и развиват родния си език, българската култура и традиции, както и връзките си с България. Той изрази и надежда, че в близко бъдеще българският държавен глава ще може да се срещне на място с българската общност в Украйна.
Омбудсманът Велислава Делчева: Цените на тока от 1 юли са необосновано завишени
Илияна Йотова: Черно море се утвърждава като една от най-важните точки на глобалната карта на сигурността
След репортаж на БНТ: МВнР с позиция за Ива Михайлова от Кочани – ще продължим да ѝ оказваме подкрепа
Иван Демерджиев: Кандев ме изненада с това да си прекратим отношенията без ясни мотиви
Верижна катастрофа блокира движението по пътя Слънчев бряг – Бургас (СНИМКИ)
Милена Милотинова за "Евровизия": Мащабите на събитието са огромни – това е дългосрочна инвестиция в икономиката