Прекъснаха Нюкасъл – Тотнъм заради инцидент на трибуните

прекъснаха нюкасъл ndash тотнъм заради инцидент трибуните
19:52, 17.10.2021

Мачът между отборите на Нюкасъл и Тотнъм от Висшата лига на Англия по футбол беше прекъснат за около 10 - 12 минути, за да се окаже спешна медицинска помощ на фен на трибуните.

Съдията Андре Маринер накара играчите на двата отбора да напуснат терена в 40-ата минута, момент, в който „шпорите“ водеха с 2:1, докато медици се грижеха за пострадалия привърженик.

Феновете на Източната трибуна на стадион „Сейнт Джеймс Парк“ са подали сигнал на служителите на съоръжението за инцидент, преди играта да бъде спряна.

Привърженикът е откаран в болница с представители на клуба, които заявиха, че лицето е стабилизирано.

Предполага се, че става дума за колабирал привърженик на Нюкасъл - най-вероятно получил сърдечен удар.

Серхио Регилон предупреди съдията за инцидента, за да може арбитърът да предприеме действия по спирането на играта.

Реферът незабавно прекъсна мача, след което лекарите на Тотнъм бързо се притекоха на помощ на привърженика с дефибрилатор. Защитникът на "шпорите" Ерик Дайър даде сигнал на щаба да побърза с действията си.

Около 10 минути по-късно съдията поднови играта, като добави 7 минути за първото полувреме. На полувремето резултатът бе 3:1 в полза на Тотнъм.

Снимки: БГНЕС