Прекратиха голямото дерби в Гърция, след като бомбичка рани играч

Предстои Гръцката футболна федерация да вземе решение дал мачът Олимпиакос - Панатинайкос ще бъде доигран.

прекратиха голямото дерби гърция бомбичка рани играч
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:59, 23.10.2023 (обновена)
Чете се за: 01:40 мин.

Голямото дерби на Гърция между Олимпиакос и Панатинайкос в неделя вечерта бе прекратено малко след началото на второто полувреме. Двата тима си размениха по един гол на стадион "Караискаки", преди да се стигне до неприятния инцидент.

В 50-ата минута на мача един от феновете на Олимпиакос хвърли бомбичка от трибуните към резервните футболисти на Панатинайкос, които загряваха в техническата зона. Пиротехническо изделие е паднало до полузащитника на Панатинайкос Хуанкар и е избухнало.

След експлозията 33-годишният испанец падна на земята, беше изнесен на носилка, а след това откаран в една от болниците в Пирея за медицински преглед. Лекарите диагностицираха играча с частична загуба на слуха и мозъчно сътресение. Самият футболист се оплаква от чести световъртежи и шум в ушите.

Предстои Гръцката футболна федерация да вземе решение дали мачът ще бъде доигран.

В същото време капитанът на националния отбор Кирил Десподов бе титуляр за ПАОК при победата над Атромитос с 2:0 у дома. Десподов се отчете с асистенция за откриващия гол.