Президентът Румен Радев трябва да връчи третия мандат. Най-логичното е той да избере да го връчи на "Има такъв народ", защото ние сме единствените в този парламент, които можем да водим разговори с всички останали парламентарни групи. Това написа в пост във Фейсбук лидерът на ИТН Слави Трифонов. Това ще е последният шанс за търсене на здрав разум в този парламент, смята той.
По-рано днес от парламентарната група на ПП-ДБ обявиха, че след провелите се разговори с другите формации в Народното събрание е станало ясно, че няма подкрепа за антикорупционни реформи, следователно вторият мандат не може да се реализира и ще го върнат.
Трифонов изразява мнение, че не се ли намери здрав разум и при третия мандат, виновни ще са Бойко Борисов и Кирил Петков. "Единият заради егото си, а другият заради политическия си инфантилизъм", посочва лидерът на ИТН. "Ще видим дали двамата ще проявят някакъв разум, или ще ходим на избори. Само че този път няма да могат да се скрият зад евроатлантизма", коментира Трифонов.
Марин Райков: Споразумението с Украйна е по-скоро политическа декларация, не съдържа никакви конкретни ангажименти
Президентът Илияна Йотова се обяви срещу спекулативното увеличение на цените преди Великден
Преди вота: Мобилно приложение в помощ на СИК-овете при попълването на изборните протоколи
На 4 април изтича срокът за подаване на заявления за гласуване на друго място
Генерират хеш кода на машините за изборите на 19 април
Министърът на отбраната на САЩ поиска оставката на началника на сухопътните сили