Американският президент на изненадващо посещение в Киев - Джо Байдън пристигна в украинската столица в навечерието на първата годишнина от войната.
В Киев той беше посрещнат от украинския президент Володимир Зеленски, с когото разговаря на четири очи.
Джо Байдън съобщи за предоставянето на нова военна помощ за Украйна и увери, че подкрепата на Вашингтон ще продължи, докогато е необходимо.
В съвместно изявление с американския президент, Зеленски заяви, че "демократичният свят трябва да спечели тази историческа битка". Той определи посещението на американския президент в Киев като най-важната визита в историята на отношенията между САЩ и Украйна.

Според програмата на американския държавен глава късно днес той трябваше да пристигне в Полша за разговори с колегата си Анджей Дуда. До последно, вероятно от съображение за сигурност, от Белия дом отричаха, че Байдън ще посети Украйна.

От рано сутринта украински медии спекулираха, че в Киев се очаква важен гост. Потвърждението дойде няколко часа по-късно.
Снимки: БГНЕС


Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Екипажът на „Артемис II“ благодари на европейските инженери за успешната мисия
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК-Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей