Темата за използването на конституционното име на Република Северна Македония не е била поставена от министъра на външните работи на Гърция Йоргос Герапетритис на срещата среща на върха на страните, участващи в Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа.
Това заяви президентът на страната Гордана Силяновска-Давкова по време на съвместната пресконференция с колегите си от Черна гора и Албания.
В отговор на журналистически въпрос дали очаква блокиране на евроинтеграцията на Северна Македония от страна на Гърция, ако продължи да не използва конституционното име на държавата, Силяновска посочи, че не смята, че нарушава конституцията и Договора от Преспа.
"Като човек имам право, повтарям от Сократ до днес, в рамките на свободното изразяване и мислене, да се изразявам така, както го правя и не смятам, че това е нарушение на конституцията или международното право", заяви Гордана Силяновска-Давкова.
Отново наводнения край Одрин поради повишаването на оттока на реките Марица и Тунджа
Близо 2500 домакинства все още са без електричество в Североизточна Словения заради снеговалежи
Обилни снеговалежи оставиха хиляди хора без ток в Словения и причиниха проблеми с трафика