Президентът на турския клуб Анкарагюджю Фарук Коджа удари съдия след мач от първенството на страната

Прокуратурата на Анкара издаде заповед за арест на президента на Анкарагюджю Фарук Коджа.

президентът турския клуб анкарагюджю фарук коджа удари съдия мач първенството страната
09:27, 12.12.2023
Чете се за: 02:37 мин.

Президентът на футболния клуб Анкарагюджю Фарук Коджа изтича на терена и удари съдията Халил Умут Мелер след мача от турското футболно първенство с Ризеспор. Българският нападател Мартин Минчев игра цял мач за гостите и получи жълт картон в 66-ата минута, а за домакините бившият играч на ЦСКА Али Соу беше изгонен.

Срещата от 15-ия кръг завърши при резултат 1:1. По време на двубоя реферът не зачете гол на играча на Анкарагюджю Али Соу, който през второто полувреме получи червен картон. Ризеспор изравни резултата с гол на Адолфо Гаич в седмата минута на добавеното време.

Президентът на клуба от Анкара, бивш депутат от управляващата Партия на справедливостта и развитието, Коджа, изтичал на терена веднага след последния съдийски сигнал и ударил рефера Халил Умут Мелер в лицето. След това падналият съдия е ритан от други представители на клуба, фенове и играчи на Анкарагюджю. Наложило се охраната да се намеси. Съдията е откаран в болница, съобщава "Фанатик".

Турският президент Реджеп Ердоган осъди остро инцидента в Анкара.

"Осъждам нападението срещу съдията Халил Умут Мелер след мача Анкарагюджю 0 Ризеспор и му пожелавам бързо възстановяване. Спортът означава мир и братство. Той е несъвместим с насилието. Няма да толерираме насилието в турския спорт", каза турският президент.

Прокуратурата на Анкара издаде заповед за арест на президента на Анкарагюджю Фарук Коджа. Инцидентът предизвика и свикването на спешно заседание на Турската футболна федерация.

Водещи турски клубове Галатасарай, Фенербахче, Бешикташ, Трабзонспор и други осъдиха случилото се на терена.

Анкарагюджю има 18 точки и е на 11-о място в класирането на турското първенство, а Ризеспор е на осма позиция с 22 точки.

Румен Гечев: Демонтажът на Паметника на Съветската армия е поредното безумие