Президентът определи обвинението срещу Иван Демерджиев като атака
Няма 100 дни на кабинета "Желязков", има "ново начало" на модела "Борисов", коментира президентът Румен Радев пред журналисти.
На въпрос на БНТ относно оценката му за 100-те дни работа на кабинета, президентът заяви, че "имаме правителство на Борисов и Пеевски, и то не от 100 дни, а от година насам", което е "естествено продължение на последното служебно правителство". По думите му най-видимите резултати от това са "заграбването на избори, власт и ресурси по брутален начин, завладяване на нови общини с механизмите и ресурсите на изпълнителната власт".
"Има и министри, които имат искреното желание да работят, но те нямат и няма и да имат свобода да работят в тази конфигурация".
Радев определи повдигнатото обвинение срещу бившия служебен министър Иван Демерджиев като атака и каза, че не се съмнява, че Демерджиев ще се защити по подобаващ начин.
"Иван Демерджиев беше много добър министър на вътрешните работи. Мисля, че много трудно ще му бъде простено това, че повдигна темата с пловдивските полицаи - случай, който беше брутално заглушен с палци надолу, все едно това не е парламент, а гладиаторска арена".
Убийството на Марин Маринов хвърля сянка върху дългогодишните отношения между България и Израел, коментира още Румен Радев. По думите му е редно да има официално извинение от израелската държава, както и справедливи компенсации за семейството на Маринов.