Трудът не бива да е сведен до средство за оцеляване, а да е основа за пълноценен живот, без който е невъзможно съществуването на солидарно и демократично общество. Това пише президентът Румен Радев в профила си във Фейсбук по повод Международния ден на труда.
Държавният глава добавя, че не трябва да допускаме благата на труда да се ограбват от овластена корупция и управленско невежество.
Според Радев нищо не засилва усещането за липса на смисъл от положените честно усилия от безнаказаното безхаберие, присвояването на публични ресурси и политическата арогантност.
За да бъдат хората, особено младите, мотивирани да работят за страната си, трябва да са уверени, че знанията, уменията и способностите им са уважавани и ценени и всеки има равен достъп до възможности за професионално и лично развитие, пише още президентът.
Трима души загинаха при жестока катастрофа край Пловдив, 7-годишно дете е с опасност за живота (СНИМКИ)
Продължават дипломатическите совалки по предложения от САЩ план за край на войната в Украйна
Президентът Радев за мирния план на Тръмп: Преговорите са единствената възможност да млъкнат оръжията