И днес продължават преговорите за съставяне на правителство. Очаква се следобед "Продължаваме промяната" да разговарят с независимите депутати.
7 са нечленуващите в парламентарни групи народни представители - шестима от тях напуснаха "Има такъв народ", а един човек - групата на "Възраждане". Очаква се на срещата да присъства и спортният министър в оставка Радостин Василев. Още вчера от "Продължаваме промяната" обявиха, че няма да поканят ръководството на "Има такъв народ", но изразиха готовност да разговарят с отделни техни депутати.
Вчера в преговорите за съставяне на кабинет участваха БСП и "Демократична България". И двете партии обявиха, че са готови да участват в ново правителство, след като бъде приета конкретна програма с ясни срокове и нов начин на взимане на решения. Разговорите ще продължат и в следващите дни, но няма да бъдат публични.
Свалете приложението BNT News за Android или iOS и научавайте новините първи!
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След акция край Сливен: Дрон засне камиони в нарушение на АМ "Тракия", три тира са спрени от движение (СНИМКИ)
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач