Непрекъснато се появяват блокади, които по-късно изчезват, след като полицията се намесва
Сръбската полиция гони и арестува граждани, които отново започнаха да блокират улиците на Белград. От 7.00 часа сутринта по призив на студентите движението по множество улици и кръстовища беше възпрепятствано в столицата, Нови Сад и Ниш.
Непрекъснато се появяват блокади, които по-късно изчезват, след като полицията се намесва. По-късно блокадите се появяват отново.
Президентът Александър Вучич заяви, че блокадите са под контрол.
Вътрешният министър Ивица Дачич твърди, че няма прекомерно полицейско насилие и полицейските сили се справят в рамките на правомощията си. Няколко международни организации вече изразиха тревога от нарушаването на правата на гражданите в Сърбия, от полицейското насилие и от ареста на журналисти.
Арестите продължават, като днес има данни за повече от 40 човека, които са задържани и разпитани.
Вижте повече в прякото включване на специалния ни пратеник Бойко Василев
Белград между Брюксел и миналото: Сърбия прилича на някоя латиноамериканска диктатура
Сръбските студенти убедително водят пред партията на президента Вучич, сочи проучване
"Супер вторник" за разширяването на ЕС: Украйна, Молдова, Албания и Черна гора с напредък по пътя им към членство
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове