ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Екатерина Михайлова: Президентът не е само обединител, но и политически активно лице

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:40 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Фигурата на държавния глава, освен обединител на нацията е и политически активен човек. Това коментира в "Още от деня" проф. Екатерина Михайлова – знаково лице на демократичната общност в България и конституционалист.

      "Държавният глава освен, че е обединител на нацията не трябва да се забравя, че е политически активен човек. Дори конституцията му разрешава да бъде член на партия, не му разрешава да е в ръководството на политическа партия. Често мислим за президента като за „безполов“ човек. Не, той е такъв с ярки политически позиции", коментира проф. Екатерина Михайлова.

      Тя коментира и намеренията на демократичната общност в търсенето на кандидат-президент и срещата, която имаха в тази връзка преди дни.

      "Идеята беше да споделим опит и го направихме", обясни проф. Михайлова.

      Там имало бивши и действащи политици, като инициативата е на ДСБ.

      "Не е въпросът само кой. Преди кой трябва да има какво, което да бъде свършено, например кои участват в излъчването на кандидат".

      "Важно е действащите политици да започнат да предприемат стъпки, които да са в посока на това да намерят път първо към себе си, след което да намерят път към хората“, посочи още проф. Михайлова.

      Вижте целия разговор с проф. Екатерина Михайлова във видеото.

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?