Работещите в трите обществени медии излязоха на протест с искания за достойно възнаграждение.
Минимум 15% увеличение на заплатите искат синдикалните организации КНСБ и КТ "Подкрепа" в БНТ, БНР и БТА. Необходимите допълнителни средства от бюджета са общо 14 млн. лв. - 6 млн. лв. за БНТ, 5 млн. лв. за БНР и 3 млн. лв. за БТА. Изпратено е и писмо до финансовия министър за спешна среща, на която да бъдат обсъдени възможностите как това да се случи.
Снимки: Десислава Кулелиева, БНТ
























Актьорът Хавиер Бардем остави отпечатъците си пред Китайския театър в Холивуд (СНИМКИ)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец