Хиляди демонстранти протестираха пред сградата на унгарската обществена телевизия с искане за край на "правителствената пропаганда" в медиите.
Телевизията отдавна е критикувана като рупор на премиера Виктор Орбан заради безкритично отношение към неговата политика и заклеймяване на опонентите му.
Демонстрацията беше организирана от партията на опозиционния лидер Петер Магяр, която излезе втора политическа сила на европейските избори през юли с 30% от гласовете.
Участниците издигнаха лозунги за независими обществени медии.
През месец май унгарската обществена телевизия организира първи изборен дебат от 2006 година, след като Магяр заплаши да организира продължителни протести пред нейната централа.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите