ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Протест срещу блокадите в София

Чете се за: 00:26 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

В градинката срещу СДВР започна митинг-шествие под надслов: "Мирен протест срещу хаоса и безредиците".

Събралите се искат да се чуе и тяхното мнение, без да се нарушава закона.

Те са против незаконните блокади на пътни артерии и кръстовища, и поругаването на държавни символи и обществени сгради. Те се обявиха в защита на жената, чиято кола беше изпочупена при опит да премине през блокадата пред Румънското посолство.

Хората подписват жалба и ще я внесат в СДВР. Те молят за прекратяване на блокадите и недопускане на подобни действия и нарушаване на обществения ред.

Хората отидоха пред сградата на СДВР и ръкопляскаха на полицаите, в знак на благодарност и солидарност. Събраха и торби с храна за деца в нужда, за да покажат възмущението си от това, че протестиращите хвърлят храна по институциите.

Вижте повече във видеото

Свързани статии:

43-и ден на протести в София
43-и ден на протести в София
Чете се за: 00:36 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?