ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Протест във Великотърновско заради увеличение на водата с 45%

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 01:20 мин.
У нас
протест великотърновско заради увеличение водата
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Жителите на великотърновското село Драганово излязоха на протест заради подготвяното повишаване на цената на водата. От представените пред Комисията за енергийно и водно регулиране планове на местното ВиК дружество е предвидено увеличение на цената за абонатите във Великотърновско с 45%.

Хората от село Драганово казват, че качеството на водата в селото от години е лошо, стават чести аварии, особено през лятото. Те недоумяват по каква причина се иска толкова драстично увеличение на цената.

Кметът на село Драганово Светослав Иванов заяви, че в селото живеят около 2800 души, има много семейства с деца, за които ще бъде много трудно, ако сметките за вода скочат с близо 50%. Преди година жителите на селото излязоха на протест заради лошото качество на питейната вода. Тогава те затвориха за движение главния път Русе - Велико Търново. Готови са отново на ефективни протестни действия, ако цената на водата бъде увеличена с 45%, а качеството на услугата остане лошо.

Свързани статии:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?