Продължава протестът, организиран от "Възраждане" пред сградата на парламента. Недоволството е в защита на българския лев.
Протестът започна рано и посрещна народните представители, които идваха за заседанието на парламента.
Малко след 10 часа, обаче той се превърна в жива верига около Народното събрание.
Според лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, се очаква в 12 часа в парламента да влязат еврокомисари,
които да обявят двата конвергентни доклада.
Няма официална информация за това, че еврокомисари има в България, но това беше повод да се направи жива верига около парламента от протестиращите, за да не допуснат еврокомисарите вътре в Народното събрание.
Освен Костадин Костадинов при протестиращите бяха и лидерът на МЕЧ Радостин Василев, и лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов. Те призоваха протестите да продължат до 8 юли, когато се очаква решението на еврогрупата министри на финансите.
Вижте повече в прякото включване на Иво Никодимов.
Найден Тодоров: За да няма съкращения в системата на сценичните изкуства е нужна реформа във финансирането
"Избирам България": Над 4000 българи са решили да се върнат у нас за последните 7 месеца
Цените нагоре след еврото: Стотици нарушения на пазара и масови увеличения на стоки и услуги
Трагедията в Турция: Властите разследват нападението на въоръжен ученик в училище
Първа стъпка към смяната на властта в Унгария: Петер Мадяр иска ново правителство до 7 май