Регионалната здравна инспекция и Центъра за спешна помощ-Смолян започнаха щателни проверки по жалба на роднини за починал пациент. За мъжа била повикана Спешна помощ на тел. 112 миналата събота от сина му. Дошлият екип от филиала в Доспат установил тежко състояние, задух, а бързият антигенен тест бил отрицателен.
Пациентът е транспортиран до най-близката болница - тази в Девин. На място хората са чакали повече от 20 минути преди да им отворят, после ги препратили към болницата, а след около час се върнали пред филиала на спешната помощ.
Накрая дошъл дежурният лекар от болницата и назначил снимка.
Междувременно пациентът се влошил и издъхнал в ръцете на сина си, пишат в жалбата роднините. Те настояват за щателна проверка на действията на медиците, защото това е способствало за крайния изход.
От Центъра за спешна медицинска помощ в Смолян са категорични, че в случая отговорността е персонална, ще се проверяват камери и телефонни записи и който е виновен, ще понесе наказанието си.
Автор: Величка Петкова
Светещ обект и силен тътен над Синеморец – жители разказват за необичайно нощно явление
Трима души загинаха при жестока катастрофа край Пловдив, 7-годишно дете е с опасност за живота (СНИМКИ)
"Климатът - горещата истина": Защо разходките на мечки в села и градове вече не са изключение
Недостигът на лекари в Разград поставя болницата „Св. Иван Рилски“ пред сериозно изпитание
Трима души загинаха при жестока катастрофа край Пловдив, 7-годишно дете е с опасност за живота (СНИМКИ)
Продължават дипломатическите совалки по предложения от САЩ план за край на войната в Украйна
Президентът Радев за мирния план на Тръмп: Преговорите са единствената възможност да млъкнат оръжията