ПСЖ допусна домакински обрат срещу Нант, шокираща новина беляза мача

11:25, 15.03.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Европейски футбол
псж допусна домакински обрат нант шокираща новина беляза мача

Френският шампион - Пари Сен Жермен направи грешна стъпка в битката за титлата, след като допусна изненадваща домакинска загуба от борещия се оцеляване Нант с 1:2 в мач от 29-ия кръг на Лига 1.

На "Парк де Пренс" парижани поведоха в резултата малко преди почивката чрез Юлиан Дракслер, но бяха шокирани с обрат от предпоследния в класирането през второто полувреме. Рандал Коло Муани изравни в 59-та минута, а 12 минути по-късно Моузес Саймън даде преднина на гостите.

До края възпитаниците на Маурисио Почетино така и не успяха да отговорят на предизвикателството и записаха седмо поражение от началото на сезона.

След двубоя с Нант, ПСЖ остава на второ място в класирането с 60 точки, колкото има и третият Лион. Лидер е Лил с три точки повече.

От своя страна Нант се изкачи до 18-та позиция в подреждането с актив от 27 точки и вече е само на точка от спасителната черта.