ПСЖ допусна тежка загуба при гостуването си на Монако

псж допусна тежка загуба гостуването монако
15:42, 20.03.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Шампионът на Франция ПСЖ загуби с 0:3 визитата си на Монако в двубой от 29-ия кръг на местната Лига 1.

"Монегаските" откриха резултата в 25-ата минута, когато Юсуф Фофана центрира по земя отдясно на наказателното поле на парижани, а Уисам Бен Йедер сече с външната част на лявото си ходило и се разписа в близкия ъгъл на стража Донарума.

Домакините удвоиха преднината си в 68-ата минута. Голмайсторът Бен Йедер нахлу отдясно в пеналтерията на столичани и комбинира с Агилар, който продължи към Фоланд, а офанзивният футболист на Монако се разписа с изстрел от близка дистанция.

Крайният резултат оформи Бен Йедер в 81-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Кимпембе срещу него.

В класирането съставът на Маурисио Почетино продължава да е убедителен лидер с 65 точки, на 15 пункта пред втория Ница. Монако пък е седми с 44 точки.