ПСЖ дръпна с 11 точки на върха в Лига 1

псж дръпна точки върха лига
00:01, 24.01.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Пари Сен Жермен разгроми като домакин Реймс с 4:0 в последния двубой от 22-ия кръг на френската Лига 1.

По този начин парижани увеличиха аванса си на върха в класирането на 11 точки пред втория Ница.

Голямата звезда на ПСЖ Лионел Меси се завърна в игра, като за последно той игра на 22 декември при равенството 1:1 срещу Лориан.

Домакините откриха резултата на "Парк де Пренс" в 44-ата минута чрез полузащитника Марко Верати, който стреля силно в наказателното поле на Реймс и прати неспасяемо топката в мрежата зад Предраг Райкович.

Малко след час игра съставът на Маурисио Почетино удвои преднината си. Анхел Ди Мария центрира от ъглов удар, Динало стреля с глава от близка дистанция, Райкович спаси, но Серхио Рамос реализира при добавката за 2:0.

В 67-ата минута Верати направи преднината на ПСЖ класическа с прецизен изстрел от границата на наказателното поле, който рикошира в тялото на бранител в "бяло".

Крайното 4:0 в полза на парижани направи Данило Перейра, който стреля в горния десен ъгъл на противниковата врата от границата на пеналтерията на Реймс.

В класирането ПСЖ е убедителен лидер с 53 точки, на цели 11 точки пред втория Ница, който има 42 пункта. Реймс е 14-и с 24 точки от 22 изиграни срещи.