ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ПСЖ е с единия крак на осминафиналите на Шампионската лига

Чете се за: 03:55 мин.
Спорт

Парижани нанесоха второ поражение в рамките на 10 дни на Брест, а героят бе един и същ и в двете срещи - Усман Дембеле.

Шампионска лига: Брест - ПСЖ
Снимка: БГНЕС
Слушай новината
00:00
00:00

Пари Сен Жермен може да гледа смело към следващата фаза в обновения формат на Шампионската лига. Парижани се наложиха с 3:0 като гост на Брест във френско дерби в първия мач от плейофите на най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Двата отбора се срещнаха преди 10 дни в двубой за френското първенство Лига 1, като ПСЖ отново спечели като гост с разлика от три гола - 5:2, а героят бе един и същ и в двете срещи - Усман Дембеле, който днес участва във всички попадения на своя отбор.

Двубоят реванш е на 19 февруари, сряда, на стадион "Парк де Пренс" във френската столица, а победителят от плейофния сблъсък ще се изправи срещу Ливърпул или Барселона в осминафиналите.

Откриващите минути на двубоя не предложиха зрелище пред двете врати, като единствено грешка на Джанлуиджи Донарума в 12-ата минута, който изрита топката в главата на Людовик Ажорк, предизвика оживление по трибуните на "Стад ду Рудуру" в Гингам.

Пет минути по-късно обаче, след разбъркване в наказателното поле на символичните домакини, изстрел на Усман Дембеле бе блокиран от ръката на Пиер Ле-Мелу. Първоначално бурните претенции на столичани за дузпа не бяха уважени, но след преразглеждане от системата за видеонаблюдение - ВАР, 11-метровият наказателен удар бе отсъден от главния съдия Ирфан Пелто. Зад топката застана Витиня, който прати вратаря Марко Бизот в грешния ъгъл и откри резултата в 21-ата минута.

ПСЖ продължаваше да седи по-добре на терена и на няколко пъти имаше шанс да удвои преднината си чрез намиращите се в прекрасна форма Брадли Баркола и Дембеле.

"Пиратите" също заплашиха вратата на съперника в 35-ата минута, когато Кени Лала центрира от ъглов удар, а топката бе засечена от Абдула Сима, чийто удар с глава се отклони от гредата.

Все пак Усман Дембеле увенча опитите си с попадение в 45-ата минута. Французинът реализира успешна контраатака и вкара 14-ия си гол от началото на 2025 година.

Брест даде заявка за по-добро представяне през второто полувреме, но в 50-ата минута Брадли Баркола и Дезире Дуе останаха сами срещу вратаря Бизот, като първият подаде на втория, който реализира на празна врата. Баркола обаче е бил в положение на засада при подаването на Дембеле и така голът бе отменен.

В 65-ата минута обаче човекът във форма Усман Дембеле направи резултата класически, с неговото 15-о попадение за календарната година. Бившият играч на Барселона показа още веднъж, че се намира в най-добрата си форма с поредния хладнокръвен завършващ удар.

Двубоят общо взето се доиграваше след третия гол, като символичните домакини отново се оказа безпомощни срещу хегемона във френското първенство в последните 10-15 години.

Свързани статии:

Луис Енрике за представянето на Дембеле: Попитайте го какво е ял за Коледа
Луис Енрике за представянето на Дембеле: Попитайте го какво е ял за Коледа
Треньорът на Пари Сен Жермен също така смята, че победата над...
Чете се за: 02:55 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?