ПСЖ и Монако са на 1/2-финал за Купата на Франция

10:46, 22.04.2021
Чете се за: 00:47 мин.
псж монако финал купата франция

Монегаските и парижани станаха последните два тима, които намериха място сред последните четири в турнира за Купата на Франция през този сезон.

Съставът, воден от Маурисио Почетино, разгроми с 5:0 у дома състава на Анже, като основна заслуга имаше Мауро Икарди. Аржентинецът блесна с хеттрик, Неймар също отбеляза едно попадение, а Венсан Монсо си отбеляза автогол.

Малко по-късно пък Монако гостуваше на Лион в най-дългоочаквания мач от 1/4 финалите.

След нулево първо полувреме, в 51-та минута Симали Диоманд удари с крака си в лицето футболист на монегаските в наказателното поле, заради което гостите получиха право да изпълнят дузпа. Освен това, Диоманд получи и втори жълт картон, оставяйки своите съотборници в намален състав до края на срещата.

Дузпата бе превърната в гол от Висам Бен Ядер, а малко по-късно Кевин Фоланд оформи крайното 0:2, разписвайки след силен диагонален изстрел, който остави безпомощен Юлиан Полерсбек.

Като цяло главната арбитърка Стефани Фрапар имаше тежка вечер в Лион, като освен изгонването на Диамонд, през първата част тя изгони и мениджъра на "хлапетата" Руди Гарсия, а след почивката бе принудена да покаже жълт картон и на наставника на монегаските Нико Ковач.

Tака отборите на ПСЖ и Монако се класираха към 1/2 финалите, където участие вече си осигуриха тимовете на Монпелие и Румий Вайер.