ПСЖ крачи уверено към титлата във Франция след два гола на Мбапе срещу последния в класирането

23:18, 21.04.2023
звездата франция килиан мбапе специален гост мача бруклин сан антонио нба

Отборът на Пари Сен Жермен постигна победа с 2:1 при визитата си на Анже в двубой от 32-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани откриха резултата на „Стад Раймон Копа“ в деветата минута, когато Лионел Меси центрира в наказателното поле на домакините, Хулиан Брант с едно докосване от въздуха продължи топката към Килиан Мбапе, който не успя да стреля от въдуха, но при втория си опит от земя се разписа в долния ляв ъгъл на Пол Бернардони.

Френският шампион удвои преднината си в 26-ата минута. Меси пусна дълго подаване зад отбраната на Анже към Килиан Мбапе, който останал очи в очи със стража Бернардони го финтира и се разписа в долния десен ъгъл на опразнената врата.

Анже намали изоставането си в 88-ата минута. След центриране от левия фланг в наказателното поле на гостите от Париж, Абдала Сима свали топката с глава за резервата Сада Туиб, който се разписа от непосредствена близост.

В класирането ПСЖ е убедителен лидер със 75 точки, на 11 пункта преднина пред втория Марсилия. Анже пък заема последното 20-и място в подреждането с едва 14 точки от 32 изиграни срещи.